Смартфони також називають “мобільними телефонами”, адже це пристрої, які ми можемо носити з собою всюди. Мобільні телефони - важливий інструмент для щоденної роботи й навчання, тому, коли виникають якісь проблеми, ми неминуче відчуваємо тривогу. В останні роки люди продовжують звертати увагу на безпеку акумуляторів своїх мобільних телефонів. Хоча технологія виготовлення акумуляторів продовжує еволюціонувати, загрози для їхньої безпеки досі існують. Багато людей, певно, бачили “здуття батареї” смартфона, яка зазвичай вказує на проблеми з цією батареєю. На “погіршене здоров’я” акумулятора може також вказувати те, що з нього витікає якась рідина. Ігнорувати такі знаки на варто, і треба бути дуже обережним, щоб уникнути вибуху.
Літієві батареї. Не робіть цього, якщо хочете зберегти батарею в безпеці
Сьогодні в більшості смартфонах встановлені саме літієві акумулятори. Вони мають багато переваг, з-поміж яких великий обсяг накопиченої енергії, висока ефективність, багаторазове використання тощо. Однак на проблеми таких батарей із безпекою слід звернути увагу. Ми зібрали найкращі способи захисту вашої літій-іонної батареї.
1. Уникайте падінь з висоти
Якщо ви необережно користуєтеся телефоном і часто впускаєте його з рук - вас чекають неприємності. Падіння смартфона не лише знищують екран, який можна з легкістю замінити, але й поступово призводять до руйнації акумулятора. Літій-іонний акумулятор може дуже сильно нагрітися за короткий час або навіть вибухнути через сильний удар, і це достатньо поширене явище. Не знали про це? Що ж, тепер знаєте - тому не впускайте свій смартфон.
2. Уникайте сильного струму зарядки
Іноді стається миттєве збільшення напруги заряджання й вихідний струм стає зависоким. Якщо в такому випадку ви заряджаєте свій телефон, то ви ставите його батарею під загрозу. Насправді зарядка й розрядка літієвих батарей - це хімічна реакція. Під час зарядки атом літію позитивного електрода втрачає електрон і стає негативним, а під час зарядки відбувається зворотній процес. Однак, коли струм зарядки сильний, швидкість, із якою позитивний електрод втрачає електрон, стає занадто високою. Це спричиняє внутрішні порушення, які можуть пошкодити акумулятор смартфона.
3. Не перезаряджайте батарею занадто часто
Часто ми залишаємо мобільні телефони на зарядці, а самі йдемо спати, і це не дуже корисно для акумулятора. Часте перезарядження супроводжується процесом виділення газу всередині акумулятора, що у свою чергу збільшує внутрішній тиск батареї та спричиняє здуття. Звичайно, коли батарея смартфона набрякає, його продуктивність у більшості випадків також погіршується. Останні моделі смартфонів мають функції, що зупиняють подачу струму, коли акумулятор повністю заряджений: електронний контролер заряду акумулятора просто припиняє зарядження в потрібну мить. Проте, якщо сама батарея недостатньо якісна, надмірної зарядки та розрядки уникнути буде неможливо.
4. Не використовуйте неоригінальні зарядні пристрої низької якості
Зарядні пристрої низької якості не можуть забезпечувати сумісні з вимогами заряджання смартфона напругу й струм. Це призводить до перезарядки, що часто прискорює старіння акумуляторів мобільних телефонів.
5. Уникайте частого заряджання в середовищі з високою температурою
Загалом, найкраща температура, за якої можна заряджати пристрої з літієвими батареями - 25°C. Коли ви заряджаєте смартфон улітку за вищих температур, зарядний пристрій генерує тепло. В додаток, підвищується температура всередині батареї, а тепловіддача погана, що частіше за все спричиняє набухання акумулятора. Це впливає на термін служби акумулятора.
6. Не залишайте телефони без використання на довгий час
Виробники мобільних телефонів рекомендують користувачам регулярно заряджати телефони приблизно на 50%. Це допоможе захистити батарею та продовжити термін її служби. Оскільки літій-іонний акумулятор загалом складається з літієвого полімеру, довгі періоди без використання можуть спричинити деякі внутрішні зміни. Це може призвести до набрякання та втрати потенціалу акумулятора.
Вам слід також уникати:
- проколювання оболонки батареї гострими предметами;
- середовищ із температурою вище 60°C;
- підпалювання батареї;
- стискання батареї.
Деякі люди хвилюються, що швидке заряджання, підтримку якого зараз має більшість смартфонів, може спричинити набухання батареї. Але про це хвилюватися не варто. Під час розробки рішень для швидкої зарядки виробники мобільних телефонів ставлять дуже високі вимоги до проєктування та моніторингу акумуляторів. У випадку швидкої зарядки з високою потужностю до уваги беруть багаторазові заходи захисту, контроль температури й напругу. Тому, якщо ви розвиваєте правильні звички зарядки, вам не доведеться турбуватися про час автономної роботи.
Висновок
Час роботи акумулятора розраховують за кількістю циклів зарядки та розрядки: один повний цикл (заряджання від 0 до 100%) скорочує життя батареї на один раз. Більшість акумуляторів можуть досягти близько 500 циклів зарядки-розрядки. Отже, якщо ви хочете зберегти акумулятор, не перезаряджайте його щоразу під час зарядки.
Взагалі, розбухання батареї не зворотнє, та після виявлення розбухання слід вчасно замінити батарею. Не дослухайтеся до порад в Інтернеті, якщо хочете уникнути зайвих витрат. Технологія заряджання мобільних телефонів стрімко прогресує. Наразі потужність швидкої зарядки вже складає 100 Вт. Однак ми повинні бути обережними й дотримуватися заходів безпеки щодо акумуляторів..
Оригінал статті знаходиться за посиланням https://www.gizchina.com/2020/10/02/how-to-keep-your-smartphone-battery-safe-if-you-are-doing-this-you-are-killing-your-battery/